top of page

Eylül 2023 Astrolojik Görünüm ve Sonbahar Ekinoksu

Eylül ayına kendimizi zaman zaman kurban psikolojisi içerisinde hissettiğimiz bir enerji ile giriş yapıyoruz. İş konusunda önümüzü göremediğimiz konularla ilgili bazı kararlar almak isteyebilir ve bu amaç ile bazı görüşmeler yapmak isteyebiliriz. Her şeyden önce Eylül ayına bireysel anlamda en önemli iki gezegen olan Venüs ve Merkür retrosu ile adım atıyoruz. Özellikle Merkür, ayın ilk yarısı tamamen retro hareketi ile başımızı ağrıtmaya devam edecek ki, bir çoğunuzun belkide okul, servis, vb anlaşması dönemine denk gelecek. Bu nedenle ayın ilk yarısı biraz kafa karışıklığı yaşayabiliriz. Bu süreçte aldığımız yeni kararlar için ilerleyen süreçte pişmanlık duyabilir ve bu kararları değiştirme yoluna gidebiliriz. Dolayısıyla eğer okul seçiminiz bu sürece denk geliyorsa, vardır bu seçimde de bir öğreti diyerek, olaylara biraz daha esnek bir perspektiften bakmanızı önerebilirim. Güneş, ayın büyük bir kısmını çalışkanlığı ve düzen arzusuyla bilinen Başak burcunda geçiyor olacak. Dolayısıyla Eylül ayı, başlangıçtaki kararsızlığına rağmen yılın kalanı adına, daha çalışkan, düzen odaklı, rasyonel ve uyumlu bir dönemi başlatmış olacak. Neden başlatacak dedim peki, çünkü Bahar Ekinoksunu bu ay yaşayacağız. 21 Eylül günü gece ve gündüz eşitlenecek ve doğanın aslında dengelendiği ve yenilendiği bir dönemin başlangıcı olacak.
Pek çoğumuz yaz aylarının verdiği rehavet ve rahatlık enerjisi ile birlikte Ağustos böceği modunda takılıyorduk. Ancak ne yazık ki bir masalın daha sonuna geldik ve artık ya karınca ya da kül kedisi olma yolunda ilerleyeceğiz. İşte tam da Başak burcunun bize yansıttığı enerji gereği olarak, hayatınızı tekrar organize ederek, yeni bir düzen sağlama zamanı geldi ve çattı. Öte yandan hayatınızda uzun süredir yeni bir şey olmadıysa ay başı, neyi başarmak istediğinize dair fikir oluşturmak için tam bir başlangıç noktası olacaktır.  Aşk ve romantizm alanında ay başında daha temkinli olmanız, söylediklerinize ve yaptıklarınıza dikkat etmeniz önemli. ve özellikle de söz verip yapamadığınız şeylere dikkat. Ay başında verdiğiniz sözler, ilerleyen günlerde partnerinizle problem yaşamanıza sebebiyet verebilir benden uyarması.
Ağustos’un son günü gerçekleşen dolunayın enerjisi ile Eylül ayına adım atacağız ve 4 Eylül tarihinde Venüs retrosu son bulacak. Şu an ohh dediğinizi duyar gibiyim ama hemen hatırlatmak isterim ki Merkür retro 15 Eylül tarihine kadar devam ediyor olacak. 5 Eylül tarihinde ise retro kervanına Jüpiter de katılacak ve Boğa burcunda retro hareketine başlayacak. Jüpiter retro ile de yılı kapatacağız. Bu da demek oluyor ki bundan sonraki odağımız maddi konular olacak. Kaçırdığımız bazı iş ve para fırsatları kapımızı tekrar çalabilir. Boğa burcu, istikrar, güvenlik ve maddi değerlere odaklanmayı temsil eder. Bu dönem, bize maddi ve manevi alanda daha fazla dengeli ve tatmin edici bir yaşam için fırsatlar sunacaktır.
Eylül ayında bir yeniay ve bir dolunay meydana gelecek ve hayatımızdaki köklü değişiklikler öncesindeki son düzenlemeleri yapacak. Ekim ve Kasım ayları ise tutulmalar ile artık bir çok değişiklikleri, kadersel dönüm noktalarını yaşamaya başlayacağız. 15 Eylül 2023 tarihinde saat 04:39’da 21° başak burcunda bir yeni ay meydana gelecek. Bu yeni ay Denebola adlı bir sabit yıldız ile beraber çalışıyor. Bu da bize, bazı karmik hesaplaşmaların yaşanacağını, gizli bilgilerin açığa çıkacağını toplum üzerinde hayal kırıklığı yaratacak bir yeniay olacağını gösteriyor. Denebola ile Ay birlikteliği çoğu zaman bizlere bazı kazaları, doğal afetleri ve felaketleri  getirmektedir. Bu yeniay ile birlikte toprak hareketi ve deprem beklediğim alanlar Zonguldak, Bolu, Düzce, Ankara, Eskişehir, Afyon, Konya, Isparta ve Antalya hattı olarak dikkat çekmektedir. Harita özellikle Uranyen açıdan incelendiğinde, iş ve çalışma hayatının yanı sıra, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren fabrikalar ile ilgili bir takım haberler, para piyasalarında özellikle Borsa İstanbulda  sektörel bazda ani dalgalanmalara sebep olabilir. Bazılarının ise kar paylaşımı, temettü gibi gelişmeler göstermesi söz konusu olabilir. Yine bazı fabrikaların iflas haberleri ya da el değiştirmeleri gündeme gelebilir. Uranyen haritada kardinalde bulunan pallas, vesta, pandora, hybris, astraea , jüpiter, merkür, zeus ve child ile birlikte dünyada lider konumundaki kişiler ya da din adamları ile ilgili ya da bunların çocuk istismarları ile ilgili haberlerin veya bir ülke ile ilgili bazı gizli bilgilerin pandoranın kutusu ile birlikte açılarak toplumlara servis edilebileceği ve bu haber ile beraber dünyada büyük bir çalkantıya yol açabileceğinin de ihtimaller dahilinde olduğunu söyleyebilirim.Ayrıca ülkemizde yer altında bazı değerli madenler ile ilgili de haberlerin dünya gündemine düşmesi beklenebilir.
Başak yeniayı aynı zamanda çocuklarla ilgili bazı gelişmeler yaşanacağını bizlere gösteriyor, bazı enfeksiyon hastalıkları, virütik bazı salgın hastalıklar ve çocuk ölümleri bu yeniayın gündem maddelerinden bazıları. Evet farkındayım çok sevimli bir yeniay olmayacak ancak özellikle diyet yapmak ve ideal kiloya ulaşmak isteyen okurlarım bu yeniay sonrasında hedefledikleri sağlıklı kiloya ulaşmak için bu dönemi kullanabilirler. Son olarak bazı evliliklerde arada yer alan üçüncü kişi durumları ayyuka çıkabilir, benden uyarması. Tabii ki hem dolunay hem de yeniay için çok daha detaylı yazılarımı hazırlayacağım.
29 Eylül 2023 tarihinde ise Türkiye saatiyle saat 12:57’de 6° koç burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay ile özellikle eğitim öğretim konuları bizler için önem kazanacak.Eğitim konusunda önümüzü göremediğimiz ve bir noktada geleceğimizi sorgulamamıza sebep olacak olan bu dolunay ile bazı okurlarım belki kendilerinin belki de çocuklarının eğitim harcamaları için kredi çekmek isteyebilirler. Para piyasalarında yine ani dalgalanmalar yaşanabilir ve ilişkilerde ve evliliklerde ani ayrılıklar gündeme gelebilir. Bu yeni ay ile özellikle dini yerler ya da okullara düzenlenecek bazı provokatif saldırı olasılıkları da göz ardı edilmemelidir. Ve evet çok sevimli bir ay izlenimi çizmedim fakat bireysel anlamda tamamen finans ve kariyer konularına odaklandığımız bir dönemde olacağız ve hayatımızı biraz daha organize edeceğimiz bir ay geçireceğiz. Bütünün en yüksek hayrına tecelli etmesi dileğiyle.

bottom of page